Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.

Category

Category

Začátečníci | sobota | literární kurz Zobrazit větší

Pouze online

Začátečníci - sobota - literární kurz

Nové

Sobota | Termín: 11. 3. 2018 – 29. 4. 2018 |
Základy profesionálního psaní beletrie |
Intenzivní dvouměsíční kurz – 8 dvouhodinových lekcí |
Každou sobotu od 14:00 na adrese:
V Pevnosti 13/4, Praha 2 – 10 minut od metra Vyšehrad.

Více informací

6 500 Kč

 • Literární kurz pro začátečníky | sobota

  Základy profesionálního psaní beletrie

  Intenzivní dvouměsíční kurz – 8 dvouhodinových lekcí

  Sobota | Termín: 11. 3. 2018 – 29. 4. 2018 | Každou sobotu od 14:00 na adrese: V Pevnosti 13/4, Praha 2 – 10 minut od metra Vyšehrad.

  Co je cílem kurzu:

  1. Po absolvování kurzu by měl mít autor rozepsánu anebo i napsánu koncepční sbírku povídek, novelu či román, přičemž by měl mít již jasnou představu nejen o celku díla, jeho dramatické klenbě a výstavbě jednotlivých jeho částí, ale i základní profesionální znalosti, s nimiž může dílo zdárně dotáhnout do stavu vhodného k jeho publikování.

  2. Absolvent kurzu by měl být schopen na základní profesionální úrovni rozpoznat u beletristického textu přítomnost či absenci bazálních stavebních prvků beletristického díla, jejich funkčnost, působivost a kvalitu. Pokud bude mít zároveň na základě dalšího studia dobrou znalost gramatiky a stylistiky, poslouží mu absolvování kurzu i jako dobrá příprava např. pro výkon práce začínajícího literárního redaktora.

  Certifikát: Osvědčení o absolvování kurzu Základy profesionálního psaní beletrie s uvedením témat jednotlivých lekcí. Vydává se jen účastníkům, kteří fyzicky absolvovali všechny lekce.

  Bonus: Na základě doporučení lektora bude jeden z textů (případně i více), pokud bude autor souhlasit, publikován jako e-kniha, u zvláště kvalitních textů přichází v úvahu i standardní knižní vydání s celorepublikovou distribucí v knihkupectvích (nenárokové).

  Pro koho je kurz určen:

  Pro všechny začínající autory, kteří chtějí získat základy profesionálního psaní, přičemž chtějí začít s „čistým stolem“, od výběru vhodné ideje, přes vytvoření přitažlivé fabule až k její realizaci v kvalitním syžetu, získání základních znalostí o dramatické výstavbě celku díla i jeho jednotlivých částí, o tvorbě charakterů, dialogů a popisů, práci s literárními figurami, s dynamikou textu (zrychlování, zpomalování děje) a dozvědět se i různé tipy a triky, kterými mohou zvýšit kvalitu a působivost svých textů.

  Věk účastníků kurzu není nijak omezen, je však třeba počítat s tím, že jde o velmi intenzivní kurz, nabitý informacemi, který má de facto vysokoškolskou úroveň a pro účastníky pod 17 let by mohl být příliš náročný.

  V průběhu kurzu je třeba počítat s tím, že od autorů se bude očekávat intenzivní domácí tvorba, tedy je nutné mít krom času na kurz vyhrazeno alespoň cca 8 hodin v týdnu na tvorbu textů, s nimiž se bude v kurzu dále pracovat.

  Pro koho NENÍ kurz určen:

  Kurz není vhodný pro autory, kteří již mají nějaký hotový text a jen ho chtějí vylepšovat. Jejich závislost na již hotové věci by pro ně totiž byla v rámci kurzu velkým handicapem. Je ovšem možné mít již přichystané nějaké téma či ideu. Kurz také není vhodný pro autory, kteří si nedokáží vyšetřit alespoň osm hodin týdně na psaní. Již od druhé lekce se totiž bude pracovat s jejich konkrétními texty. A do třetice není kurz příliš vhodný pro autory, kteří již absolvovali nějaký literární obor na vysoké škole, protože se často bude hovořit i o naprostých základech psaní, např. správném psaní uvozovek apod. Nikdy sice neuškodí si základy opět trochu „prosvištět“, ale mohli by se někdy trochu nudit, a proto těmto autorům doporučujeme zvážit, zda by pro ně nebyl vhodný spíše nějaký z našich kurzů pro pokročilé.

  Podmínka kurzu:

  Součástí obchodních podmínek a smlouvy při objednání kurzu je souhlas s bodem 13.5., chránícím autorská práva, informace a zdroje ostatních účastníků kurzu.

  Podrobný obsah jednotlivých lekcí naleznete ZDE.

  Lektor: Stanislav Hudský

4Další produkt ve stejné kategorii