Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Nové Kurz filmové a televizní scenáristiky a dramaturgie Zobrazit větší

Služba, kurz či e-produkt

Kurz filmové a televizní scenáristiky a dramaturgie

Nové

Čtvrtek | Termín: 5. 3. 2020 – 23. 4. 2020 |
Kurz filmové a televizní scenáristiky a dramaturgie |
Intenzivní dvouměsíční kurz – 8 dvouhodinových lekcí |
Každý čtvrtek od 18:00 na adrese:
Uruguayská 178/5, 120 00 Praha 2 – Vinohrady – 5 minut od metra Náměstí Míru

Více informací

10 ks

6 500 Kč

 • Kurz filmové a televizní scénáristiky a dramaturgie

  Kurz filmové a televizní scenáristiky a dramaturgie

  Jak napsat filmový scénář

  Intenzivní dvouměsíční kurz – 8 dvouhodinových lekcí

  Čtvrtek | Termín: 5. 3. 2020 – 23. 4. 2020 | Každý čtvrtek od 18:00 na adrese: Uruguayská 178/5, 120 00 Praha 2 – Vinohrady – 5 minut od metra Náměstí Míru.

  Co je cílem kurzu:

  1. Po absolvování kurzu by měl mít absolvent základní znalosti jak napsat scénář pro filmové či televizní zpracování, měl by mít základní znalosti o tom, co je filmová či televizní dramaturgie, měl by být schopen vyhodnotit nosnost vybraného tématu a napsat etapy vedoucí k vytvoření filmového či TV scénáře (různé metráže).

  2. Absolvent kurzu by měl být schopen na základní profesionální úrovni rozpoznat u nabídnutého textu přítomnost či absenci bazálních stavebních prvků scénáře, jejich funkčnost, působivost a kvalitu.

  3. Absolvent kurzu by měl být schopen dramaturgicky zhodnotit scénář (i jeho etapy) a doporučit řešení.

  Certifikát: Osvědčení o absolvování kurzu Kurz filmové a televizní scenáristiky a dramaturgie s uvedením témat jednotlivých lekcí. Vydává se jen účastníkům, kteří fyzicky absolvovali všechny lekce.

  Bonus: Na základě doporučení lektora bude jeden z textů (případně i více), pokud bude autor souhlasit, nabídnut profesionálním TV či filmovým složkám. Případně může být též dle přání autora publikován jako e-kniha.

  Pro koho je kurz určen:

  Pro všechny začínající autory, kteří se zajímají o audiovizuální média a kteří chtějí získat základy vytvoření filmového či TV scénáře, od námětu přes treatment, filmovou povídku až k literárnímu scénáři, kteří chtějí získat základní znalosti o dramatické výstavbě celku díla i jeho jednotlivých částí, o tvorbě charakterů, dialogů, popisů akcí, práci s postavami, s dynamikou příběhu atd.

  Věk účastníků kurzu není nijak omezen, je však třeba počítat s tím, že jde o velmi intenzivní kurz, nabitý informacemi, který má de facto vysokoškolskou úroveň a pro účastníky pod 17 let by mohl být příliš náročný. Filmy doporučované lektorem ke shlédnutí jsou taktéž většinou filmy náročné, umělecké, vesměs kategorie A.

  V průběhu kurzu je třeba počítat s tím, že od autorů se bude očekávat intenzivní domácí tvorba, tedy je nutné mít krom času na kurz vyhrazeno alespoň cca 8 hodin v týdnu na tvorbu textů a též čas na shlédnutí doporučených filmů, s nimiž se bude v kurzu dále pracovat.

  Pro koho NENÍ kurz určen:

  Kurz není vhodný pro autory, kteří již mají nějaký hotový text a jen ho chtějí vylepšovat. Jejich závislost na již hotové věci by pro ně totiž byla v rámci kurzu velkým handicapem. Je ovšem možné mít již přichystané nějaké téma či ideu. Kurz také není vhodný pro autory, kteří si nedokáží vyšetřit alespoň osm hodin týdně na psaní. Již od druhé lekce se totiž bude pracovat s jejich konkrétními texty. A do třetice není kurz příliš vhodný pro autory, kteří již absolvovali nějaký filmový obor na vysoké škole, protože se často bude hovořit i o naprostých základech psaní scénáře.

  Podmínka kurzu:

  Součástí obchodních podmínek a smlouvy při objednání kurzu je souhlas s bodem 13.5., chránícím autorská práva, informace a zdroje ostatních účastníků kurzu.

  Podrobný obsah jednotlivých lekcí naleznete ZDE.

  Lektor: Miloš Cajthaml

2Další produkt ve stejné kategorii