Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Pokročilí | středa | fantastická a historická próza| literární kurz Zobrazit větší

Služba, kurz či e-produkt

Pokročilí - středa - fantastická a historická próza - literární kurz

Nové

Středa | Termín: 4. 3. 2020 – 22. 4. 2020 |
Historická a fantastická próza |
Intenzivní dvouměsíční kurz – 8 dvouhodinových lekcí |
Každou středu od 18:00 na adrese:
Uruguayská 178/5, 120 00 Praha 2 – Vinohrady – 5 minut od metra Náměstí Míru

Více informací

10 ks

6 500 Kč

 • Literární kurz pro pokročilé - Historická a fantastická próza

  Literární kurz pro pokročilé | středa

  Historická a fantastická próza

  Intenzivní dvouměsíční kurz – 8 dvouhodinových lekcí

  Středa | Termín: 4. 3. 2020 – 22. 4. 2020 | Každou středu od 14:00 na adrese: Uruguayská 178/5, 120 00 Praha 2 – Vinohrady – 5 minut od metra Náměstí Míru.

  Co je cílem kurzu:

  Po absolvování kurzu by měl mít autor rozepsánu anebo i napsánu koncepční sbírku povídek, novelu či román, přičemž by měl mít již jasnou představu nejen o celku díla, jeho dramatické klenbě a výstavbě jednotlivých jeho částí, ale i pokročilé profesionální znalosti, s nimiž může dílo nejen zdárně dotáhnout do stavu vhodného k jeho publikování, ale mít i jistotu, že jde o řemeslně i ideově zcela profesionálně zvládnuté dílo.

  Certifikát: Osvědčení o absolvování kurzu Historická a fantastická próza pro pokročilé s uvedením témat jednotlivých lekcí. Vydává se jen účastníkům, kteří fyzicky absolvovali všechny lekce.

  Bonus: Na základě doporučení lektora bude jeden z textů (případně i více), pokud bude autor souhlasit, publikován jako e-kniha, u zvláště kvalitních textů přichází v úvahu i standardní knižní vydání s celorepublikovou distribucí v knihkupectvích (nenárokové).

  Pro koho je kurz určen:

  Pro všechny autory, kteří mají v úmyslu ve svých dílech ve větší či menší míře používat historické reálie a/nebo fantastické (tedy sci-fi, fantasy nebo hororové) prvky. Kurs je tedy určen nejen těm, kteří touží psát výhradně či převážně historické povídky a romány, případně sci-fi, fantasy nebo horory, ale prakticky každému, který má v úmyslu alespoň občas stvořit literární dílo jiné než pouze zcela realistické z aktuální současnosti.

  Autoři zde získají základní znalosti využívání historických reálií, správné tvorby postav, a to včetně takových, které nejsou „tak úplně“ lidmi, vhodného používání fantastických dějotvorných rekvizit i vytváření komplexních fantastických světů, a to vše s hlavním důrazem na maximální čtenářskou věrohodnost výsledného díla. Součástí jednotlivých lekcí bude samozřejmě také upozorňování na hlavní úskalí, která ten který (sub)žánr má, i na hlavní chyby a omyly, kterých se začátečníci zpravidla dopouštějí – a to k velké škodě svého jinak velmi originálního nápadu nebo textu po stránce ryze „literárně-řemeslné“ velmi dobře zpracovaného.

  Věk účastníků kurzu není nijak omezen, je však třeba počítat s tím, že jde o velmi intenzivní kurz, nabitý informacemi, který má de facto vysokoškolskou úroveň a pro účastníky pod 18 let by mohl být příliš náročný.

  V průběhu kurzu je třeba počítat s tím, že od autorů se bude očekávat intenzivní domácí tvorba, tedy je nutné mít krom času na kurz vyhrazeno alespoň cca 8 hodin v týdnu na tvorbu textů, s nimiž se bude v kurzu dále pracovat. Součástí některých lekcí budou také krátké „literární rozcvičky“.

  Pro koho NENÍ kurz určen:

  Kurz není vhodný pro úplné začátečníky, tedy pro autory, kteří doposud nikdy neabsolvovali žádný literární kurs, workshop či cokoli tomu blízkého (např. literární obor na vysoké škole), protože vzhledem k rozsahu kursu není možné zabývat se v něm naprostými základy, jako je třeba správná česká gramatika a stylistika či psaní diakritiky (např. uvozovek), ba ani přílišným rozebíráním problematiky samotné tvorby dramatické klenby díla, psaní popisů nebo dialogů apod., které jsou náplní našich kurzů pro začátečníky. Kurz také není vhodný pro autory neschopné vyšetřit si alespoň osm hodin týdně na psaní, protože nejpozději od třetí lekce se bude pracovat mj. i s jejich vlastními texty.

  Pokud jde o autory, kteří už mají nějaký hotový text a jen ho chtějí během kursu vylepšovat, v tomto případě je účast na tomto kursu ryze na jejich osobním zvážení. Upozorňujeme však předem, že během tohoto kursu mohou o svém zdánlivě hotovém díle zjistit, že obsahuje opravdu příliš velké množství začátečnických chyb a je tedy nutné jeho prakticky kompletní přepsání. Naproti tomu je ale určitě velmi vhodné, aby se tohoto kursu účastnili autoři, kteří již mají předem promyšlený či přímo „přichystaný“ nějaký námět nebo zápletku, a stejně tak i takoví, kteří právě začínají podrobněji rozpracovávat svět, ve kterém se jejich příběh bude odehrávat, případně pečlivě promýšlet postavy, které se mají stát hlavními či vedlejšími hrdiny jejich díla.

  Podmínka kurzu:

  Součástí obchodních podmínek a smlouvy při objednání kurzu je souhlas s bodem 13.5., chránícím autorská práva, informace a zdroje ostatních účastníků kurzu.

  Podrobný obsah jednotlivých lekcí naleznete ZDE.

  Lektorka: Scarlett Rauschgoldová

2Další produkt ve stejné kategorii