Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.

Category

Category

Poselství Zobrazit větší

Poselství

Nové

Sbírka básní Poselství je projekt, pro jehož realizaci jsme se rozhodli in memoriam jakožto poděkování a poklona autorce, která během svého krátkého života dokázala napsat neuvěřitelné množství básní s duší.

Celá částka z prodeje této knihy půjde na podporu experimentální léčby Honzíka Čapka, který onemocněl doposud nevyléčitelnou chorobou - Duchennovou svalovou dystrofií

Honzík Čapek

Více informací

17 ks

100 Kč

 • Celá částka z prodeje této knihy půjde na podporu experimentální léčby Honzíka Čapka, který onemocněl doposud nevyléčitelnou chorobou - Duchennovou svalovou dystrofií

  Honzík Čapek

  Sbírka básní Poselství je projekt, pro jehož realizaci jsme se rozhodli in memoriam jakožto poděkování a poklona autorce, která během svého krátkého života dokázala napsat neuvěřitelné množství básní s duší. Její tvorbu a především hloubku Pavly poezie vnímáme jako silné Poselství, které nám říká: „Chudoba je nemít a chtít. Bohatství je mít a nechtít. Velké bohatství je nemít a nechtít. A největší bohatství vůbec je mít tak málo, aby si člověk uvědomil, jak mnoho vlastně má, když má holý život.”
  Jako každá událost, která přichází náhle a nic nenasvědčuje jejímu příchodu, byl pro nás Pavly odchod šok. Nebyli jsme dlouho schopni uvěřit a smířit se s faktem, že už tu není. A pak jsme si přečetli poslední báseň, kterou napsala, a došlo nám, že ona nejspíš tušila. Báseň je samozřejmě součástí sbírky. Nemohla tam chybět. Jmenuje se Se vším se dá bojovat a možná víc než ostatní v sobě nese Poselství, které Pavla sdělovala nám všem.
  Tehdy nám došlo, že se o její básně musíme podělit s ostatními, protože až je budete číst, pochopíte obrovskou sílu a odvahu, kterou v sobě tahle tichá dívka měla a kterou předávala dál.
  Pavla v dětství prodělala těžké onemocnění, které ji trvale uvedlo do stavu omezené hybnosti. Pohybovala se jen o berlích nebo jezdila na invalidním skútru, který milovala. Dával jí pocit soběstačnosti a svobody. Byla neslyšící, prodělala několik transplantací ledvin a měla trvale oslabený imunitní systém. Nic z toho ji ale nedokázalo vzít chuť do života. Naopak. Jakoby jí právě tahle nepřízeň osudu dala dar neobyčejného vnímání a silné empatie. Nejenže nahlížela na svět jako na místo plné krásy, ale uměla být druhým oporou. Sama se netlačila do popředí, stačilo jí dívat se a užívat si lásky rodiny a přátelství.
  Sbírka básní Poselství obsahuje symbolických čtrnáct básní, protože právě čtrnáctka byla Pavly šťastné číslo, které k vám promluví hlubokou životní moudrostí a dokáží vám, že i v obyčejných lidských prožitcích lze najít mnohem víc. Jen se umět správně dívat.
  Věříme, že díky Poselství Pavlíny Brašíkové se i vám podaří „otevřít oči” a pochopit. Přesvědčte se sami, podpořte tento projekt a poznejte duši dívky, která je tu stále s námi, právě prostřednictvím své poezie.

30Další produkt ve stejné kategorii