Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.

Category

Category

Únos | Libor Kvapil Zobrazit větší

Únos - Libor Kvapil

Nové

Dobrodružné historické fantasy, zasazené do devátého století, vypráví o dvou znesvářených knížecích synech, které sblíží souhra osudu a mezní situace.

Více informací

996 ks

40 Kč

  • Dobrodružný historický příběh s prvky fantasy je zasazený do Čech devátého století, doby panování prvního doloženého knížete Bořivoje I. a jeho ženy Ludmily, pozdější české světice.

    Jeho hrdiny jsou Bořivojův prvorozený syn Spytihněv a Mojmír, nejstarší potomek velkomoravského vládce Svatopluka. V době, kdy se vyprávění odehrává, jsou ovšem oba pozdější panovníci pouzí kluci právě přicházející do puberty, kteří se navíc vzájemně nesnášejí a vyvádějí se všemožné naschvály.

    Jenže doba je divoká a drsná, Lučané se stále ještě nesmířili s přemyslovskou vládou a v krvavých bojích o knížecí stolec nikdo nerozlišuje mezi dospělými a dětmi, takže se oba dva hoši nečekaně ocitají v ohrožení života, kde na malicherné půtky není místo.

    Navíc sotva odrostlým chlapcům nehrozí smrtelné nebezpečí jenom ze strany nepřátel jejich otců, ještě je tu bájný medvěd Krokon, svrchovaný pán lesů kolem Vyšehradu a dle vyprávění perských kupců prý napůl démon a napůl čaroděj, kterého pohanský lid kdysi s bázní uctíval.

    Ponořte se s pozapomenutými hrdiny našich dějin do dobrodružství dávných časů…

30Další produkt ve stejné kategorii