Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.

   Lektor: Stanislav Hudský

Stanislav HudskýStudoval knižní a grafický design na SPŠ grafické a poté český jazyk a literaturu na Pedagogické fakultě University Karlovy.

Přes 25 let pracoval jako výtvarný, později literární redaktor a šéfredaktor pro významné reklamní agentury, české i zahraniční časopisy, vydavatele a nakladatele (Ammirati Puris Lintas, Elle, Marianne, Burda, Grada), ve společnosti ArtPorte nyní působí jako šéfredaktor, zabývá se též překlady beletrie i poezie, „talent scoutingem“ a literární redakcí textů i známých autorů, jako je například Jiří Pavel a další.

Je autorem mnoha divadelních her, které se kolem přelomu století dočkaly několika set repríz, filmových scénářů, překladů a několika knih, své kratší věci publikuje na serveru Spisovatelské listy. Titul Jak napsat dobrou knihu se stal jako e-kniha s více jak 90.000 jednotlivých čtenářů bestsellerem.

Je původcem a spoluautorem počítačového programu ArtPorte Text Analyzer, využívaného pro analýzu slovní zásoby a dalších literárních prvků beletristických textů.

Jeho rukama prošlo za minulé čtvrtstoletí několik set až tisíc textů začínajících i zkušených autorů, jako literární redaktor je uveden v desítkách děl, a je ceněn i jako autor zasvěcených doslovů, např. k vydání H. G. Wellse, Jiřího Pavla a dalších.

Do české literatury uvedl několik začínajících autorů, kteří jsou dnes známými a populárními spisovateli, jako je například Tonda Mazáč, Jiří Pešaut, Filip Příhoda a další.

Je znám svým velkým smyslem pro humor, jakož i nadšeným, chápavým, citlivým a tolerantním přístupem k začátečnické tvorbě, v níž se ale snaží autorům poskytnout pragmaticky co největší množství praktických informací a seznámit je se skutečně fungujícími literárně-technickými poznatky, vedoucími k profesionální tvorbě.

Objednat kurz